Skip to Main Content

Europe - Regional Pages: Hungary

Content in local languages, created by our regional experts. All sessions are listed in US Time zone

Üdvözöljük

 

Üdvözöljük a Web of Science magyar nyelvű honlapján!

 

Ezen forrás célja, hogy a Web of Science termékeihez különböző támogató eszközöket és képzési anyagokat biztosítson a magyarországi felhasználók számára.  A képzések, oktatási anyagok és hasznos linkek elősegítik a hatékonyabb munkát ezekkel az eszközökkel. 

 

 

Ha bármilyen kérdése van, kérjük vegye fel velünk a kapcsolatot.

 

Webináriumok

Hatékonyabb kutatás mesterséges intelligenciával: Hogyan támogatja a Web of Science az innovációt

Április 25., 10.00-11.00

A mesterséges intelligencia forradalmasítja a tudományos kutatást, az oktatást és a tanulást. A Clarivate elkötelezett amellett, hogy Ön biztonságosan és felelősségteljesen navigálhasson ebben az új környezetben, elősegítve a kutatási kiválóságot. 

Ezen a webináriumon bemutatjuk a Web of Science legújabb és közelgő, mesterséges intelligenciával támogatott fejlesztéseit, köztük a Web of Science Research Assistantot. Emellett megvizsgáljuk, milyen irányban halad a Clarivate az AI-technológiák beépítésével, és hogyan formálják ezek a kutatás jövőjét.  

Regisztráció

 

                                                                                                                                                                                                                 
Webinár
Journal Citation Reports™ 2024-s kiadás
Clarivate megoldások az egyetemek rangsorokkal kapcsolatos stratégiájuk támogatására
Az új Grants Index bemutatása a Web of Science platformon
Hol publikáljak, avagy eszközök és stratégiák a legmegfelelőbb folyóirat kiválasztására
A kutatás integritásának támogatása megbízható eszközökkel és adatokkal
A leghatásosabb feltörekvő szakterületek és research frontok 2023-banl
Kutatások nyomában bevezetés a Web of Science használatába
                                                                                                                         
Webinár
Kutatói profilok a Web of Sciencen
A nyílt tudományos kezdeményezések támogatása megbízható adatokkal és méretezhető megoldásokkal
Preprint Citation Index – új tartalom a Web of Science platformon

Mesterséges intelligencia a WOS-ban - Web of Science Research Assistant

A Web of Science Research Assistant egy felelősségteljesen kifejlesztett, generatív AI-alapú eszköz, amely felgyorsítja a szakirodalom feltéképezését. Gyorsabban talál rá a friss felismerésekre és összefüggésekre, hogy több ideje jusson a saját kutatására.

Sokkal több, mint egy chatbot, asszisztensünk munkája közben folyamatosan támogaja, és lépést tart kutatási igényeivel, ahogy azok folyamatosan alakulnak:

  • intelligens felfedezés: gyorsabban megértheti az alapvető irányokat és eredményeket a tömör áttekintéseknek és a releváns szakirodalom megmutatásának köszönhetően
  • feladatalapú útmutatás: használja az eszközt egy-egy kutatási téma mélyebb megismerésére
  • felelősségteljes mesterséges intelligencia: gondosan kiválasztott tartalmat keres és a kutatók felhasználási eseteire van kifejlesztve

Itt olvashatják az aktuális információkat.

Hírek

Egyetemi rangsorok:

1. Tiszta adatok az egyetemi rangsorokhoz

Az egyetemi rangsorok jellemzően a második negyedévben kérik be az adatokat. Az intézmények adatainak tisztaság befolyásolhatja az egyetem rangosorlását. Ezért az elkövetkező hetekben érdemes leellenőrzni az intézménye aktuális helyzetét és szükség esetén kérni az intézménye tisztítását. Ebben a videoban találják az útmutatót.

2. Rangsorokkal kapcsolatos stratégia támogatása:

A GRAS ranking frissített metodológiája már elérhető a Shanghai Ranking honlapján

A U.S. News Best Global Universities Rankings módszere az InCites Benchmarking & Analytics adataira épül és  az InCites tréning honlapunkon, a U.S. news global ranking alatt találják az útmutatót a rangsor mérőszámainak követésére.

-------------------------------------------------------------------

InCites fejlesztések

Collab-CNCI az InCitesban

Az együttműködés befolyásolja az idézési mintákat, a hazai kutatásokra általában kevesebb idézet érkezik, mint a nemzetközi társszerzzőkkel publikált munkákra. 

A Categori Normalized Citation Impact (CNCI) a kutatási hatás értékelésének széles körben használt módszere. Ez a „szabványos” CNCI-megközelítés egy dokumentumra vonatkozó összesített idézettséget hasonlítja össze más, ugyanabban az évben és ugyanazon a kutatási területen közzétett, azonos típusú dokumentumokkal.

A Collab-CNCI egy további lépéssel normalizálja az idézettséget az együttműködés típusára is, különbséget téve a hazai és a nemzetközi kutatás között. 

Az új együttműködési indikátorok csomagjának használata más megbízható InCites-mutatókkal együtt pontosabb teljesítményértékelést, átgondoltabb finanszírozási összehangolást és hatékonyabb döntéshozatalt eredményez az akadémiai intézmények, kormányok és finanszírozási ügynökségek számára.

A felhasználók mostantól:

  • Értékelhetik a hatást, kiegyensúlyozott képet kapva a kutatási együttműködés befolyásáról és a kutatás minőségéről, feltárva a valódi hatás mozgatórugóit.
  • Az együttműködő partnerek egyensúlyát erős hazai és nemzetközi hálózatok fenntartásával biztosíthatják, hogy a kutatás hatása hosszú távon is fenntartható és rugalmas legyen.
  • A szakpolitikák és beruházások összehangolása, hogy a kutatásfinanszírozást olyan területekre irányítsák, ahol az együttműködések a legnagyobb hatást érik el.

Február 25-én webinárium keretein belül mutatjuk be ezt az új indikátort és annak felhasználási lehetőségeit.

Új Emerging Topics klasszifikáció

Azok az intézmények, kutatók és döntéshozók, akik folyamatosan követik a kutatási trendeket és biztonsággal meg tudják állapítani, hol várhatóak az úttörő felfedezések, effektívebben tudnak tervezni, jobban tudják összpontosítani a rendelkezésre álló forrásokat és meghozni a kutatástámogatással kapcsolatos döntéseket. 2024 júniusában egészítettük ki  az InCites felületét a Research Horizon Navigatorral, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy azonosítsák a feltörekvő témákat: a kutatási területek lendületét és befolyását.

2025 januárjában integráltuk a Research Horizon Navigator™ adatait az InCites™ alkalmazásunkba, lehetővé téve mélyebb elemzéseket a feltörekvő kutatási területeken. Mostantól szélesebb körben tudjuk:

  • megmérni az intézményünk innovációs teljesítményét a társakhoz képest a kulcsfontosságú feltörekvő témákhoz való hozzájárulások alapján
  • értékelni a potenciális együttműködőket vagy kulcsfontosságú véleményformálókat, akik vezetik a feltörekvő témákban a kutatásokat
  • bemutatni intézményünk hatását az új kutatási területeken

Itt találják a bemutató felvételét.

Web of Science szerzői profilok

Szeretne láthatóbbá tenni a munkásságát? Szeretné növelni az esélyét a pályázatok elnyerésének vagy stratégiai együttműködéseket létrehozni?  

A Web of Science kutatói profilja segítségével láthatóvá teheti nemcsak a publikációs tevékenységét, hanem a lektorásait és szerkesztői munkáját, valamint az elnyert pályázatait és preprinteket. 

Hogyan?

- regisztráljon Web of Science fiókot vagy jelentkezzen be a már létező fiókjába.

- a bal oldali listán nyissa meg a Profile opciót és töltse ki az információkat a My Researcher Profile alatt, aztán emelje be a publikációit és egyéb munkásságát a profiljába:

Ha szeretné összevonni a profiljait, vagy további infromációkat szeretne, a részletes útmutatót itt találják.

Web of Science Citation Connection

InCites

Kapcsolat

Konzultáns:

 

Tóth Szász Enikő

eniko.szasz@clarivate.com  

00420 777 075 025

LinkedIn

 

 

Területi képviselő:

 

Czeglédi Éva

0036 30 343 5549

eva.czegledi@clarivate.com

 

 

 

 

Tudományos irodalom kiválasztása a Web of Sciencebe

Citation Connection