Üdvözöljük a Web of Science magyar nyelvű honlapján!
Ezen forrás célja, hogy a Web of Science termékeihez különböző támogató eszközöket és képzési anyagokat biztosítson a magyarországi felhasználók számára. A képzések, oktatási anyagok és hasznos linkek elősegítik a hatékonyabb munkát ezekkel az eszközökkel.
Ha bármilyen kérdése van, kérjük vegye fel velünk a kapcsolatot.
Hatékonyabb kutatás mesterséges intelligenciával: Hogyan támogatja a Web of Science az innovációt
Április 25., 10.00-11.00
A mesterséges intelligencia forradalmasítja a tudományos kutatást, az oktatást és a tanulást. A Clarivate elkötelezett amellett, hogy Ön biztonságosan és felelősségteljesen navigálhasson ebben az új környezetben, elősegítve a kutatási kiválóságot.
Ezen a webináriumon bemutatjuk a Web of Science legújabb és közelgő, mesterséges intelligenciával támogatott fejlesztéseit, köztük a Web of Science Research Assistantot. Emellett megvizsgáljuk, milyen irányban halad a Clarivate az AI-technológiák beépítésével, és hogyan formálják ezek a kutatás jövőjét.
A Web of Science Research Assistant egy felelősségteljesen kifejlesztett, generatív AI-alapú eszköz, amely felgyorsítja a szakirodalom feltéképezését. Gyorsabban talál rá a friss felismerésekre és összefüggésekre, hogy több ideje jusson a saját kutatására.
Sokkal több, mint egy chatbot, asszisztensünk munkája közben folyamatosan támogaja, és lépést tart kutatási igényeivel, ahogy azok folyamatosan alakulnak:
Egyetemi rangsorok:
1. Tiszta adatok az egyetemi rangsorokhoz
Az egyetemi rangsorok jellemzően a második negyedévben kérik be az adatokat. Az intézmények adatainak tisztaság befolyásolhatja az egyetem rangosorlását. Ezért az elkövetkező hetekben érdemes leellenőrzni az intézménye aktuális helyzetét és szükség esetén kérni az intézménye tisztítását. Ebben a videoban találják az útmutatót.
2. Rangsorokkal kapcsolatos stratégia támogatása:
A GRAS ranking frissített metodológiája már elérhető a Shanghai Ranking honlapján
A U.S. News Best Global Universities Rankings módszere az InCites Benchmarking & Analytics adataira épül és az InCites tréning honlapunkon, a U.S. news global ranking alatt találják az útmutatót a rangsor mérőszámainak követésére.
-------------------------------------------------------------------
InCites fejlesztések
Collab-CNCI az InCitesban
Az együttműködés befolyásolja az idézési mintákat, a hazai kutatásokra általában kevesebb idézet érkezik, mint a nemzetközi társszerzzőkkel publikált munkákra.
A Categori Normalized Citation Impact (CNCI) a kutatási hatás értékelésének széles körben használt módszere. Ez a „szabványos” CNCI-megközelítés egy dokumentumra vonatkozó összesített idézettséget hasonlítja össze más, ugyanabban az évben és ugyanazon a kutatási területen közzétett, azonos típusú dokumentumokkal.
A Collab-CNCI egy további lépéssel normalizálja az idézettséget az együttműködés típusára is, különbséget téve a hazai és a nemzetközi kutatás között.
Az új együttműködési indikátorok csomagjának használata más megbízható InCites-mutatókkal együtt pontosabb teljesítményértékelést, átgondoltabb finanszírozási összehangolást és hatékonyabb döntéshozatalt eredményez az akadémiai intézmények, kormányok és finanszírozási ügynökségek számára.
A felhasználók mostantól:
Új Emerging Topics klasszifikáció
Azok az intézmények, kutatók és döntéshozók, akik folyamatosan követik a kutatási trendeket és biztonsággal meg tudják állapítani, hol várhatóak az úttörő felfedezések, effektívebben tudnak tervezni, jobban tudják összpontosítani a rendelkezésre álló forrásokat és meghozni a kutatástámogatással kapcsolatos döntéseket. 2024 júniusában egészítettük ki az InCites felületét a Research Horizon Navigatorral, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy azonosítsák a feltörekvő témákat: a kutatási területek lendületét és befolyását.
2025 januárjában integráltuk a Research Horizon Navigator™ adatait az InCites™ alkalmazásunkba, lehetővé téve mélyebb elemzéseket a feltörekvő kutatási területeken. Mostantól szélesebb körben tudjuk:
Itt találják a bemutató felvételét.
Szeretne láthatóbbá tenni a munkásságát? Szeretné növelni az esélyét a pályázatok elnyerésének vagy stratégiai együttműködéseket létrehozni?
A Web of Science kutatói profilja segítségével láthatóvá teheti nemcsak a publikációs tevékenységét, hanem a lektorásait és szerkesztői munkáját, valamint az elnyert pályázatait és preprinteket.
Hogyan?
- regisztráljon Web of Science fiókot vagy jelentkezzen be a már létező fiókjába.
- a bal oldali listán nyissa meg a Profile opciót és töltse ki az információkat a My Researcher Profile alatt, aztán emelje be a publikációit és egyéb munkásságát a profiljába:
Ha szeretné összevonni a profiljait, vagy további infromációkat szeretne, a részletes útmutatót itt találják.
Konzultáns:
Tóth Szász Enikő eniko.szasz@clarivate.com 00420 777 075 025
Területi képviselő:
Czeglédi Éva 0036 30 343 5549 eva.czegledi@clarivate.com
|
Aktuális WOS, JCR és InCites webináriumok
További képzési anyagok
InCites Benchmarking & Analytics
Szelekció és kiválasztási kritériumok: