Skip to Main Content

Europe - Regional Pages: Poland

Content in local languages, created by our regional experts. All sessions are listed in US Time zone

Witamy na polskiej stronie Web of Science Group!

Przydatne linki

Kontakt

Marcin Kapczyński

Tel.: +48 693060193
Marcin.Kapczynski@clarivate.com

 

Dr Klementyna Karlińska-Batres

Tel.: +49 1736779220 
Klementyna.Karlinska-Batres@clarivate.com

 

Michał Tomczyk

Account Manager
michal.tomczyk@clarivate.com

Zapoznaj się z najnowszym raportem ISI - Unpacking research profiles: Moving beyond metrics

To drugi raport Instytutu Informacji Naukowej na temat wartości przejścia od prostych wskaźników aktywności badawczej i wyników do wizualnie bardziej informatywnych profili. Profile te pomagają nam zrozumieć, co dzieje się w badaniach, a tym samym umożliwiają lepsze podejmowanie decyzji politycznych i zarządczych. Raport koncentruje się na czterech kluczowych wskaźnikach na poziomie badacza, czasopisma, instytucji i dziedziny badań.

Wizualizacja danych dotyczących publikacji i cytowań " odkrywa" informacje, które są tracone, gdy jako podsumowanie stosuje się "średnią" lub inną jednopunktową miarę. Może ujawnić nowe informacje, wskazać ważne dodatkowe pytania, wykazać przyczyny nieoczekiwanego wyniku i pomóc w kolejnych krokach w zakresie planowania i inwestycji poprzez poprawę wiedzy użytkowników.

Automatyczne aktualizacje profili naukowców w Web of Science

Automatyczne aktualizacje profili naukowców w Web of Science zostały wprowadzone. Dzięki temu, naukowcy zaoszczędzą czas, który wcześniej poświęcali na ręczne sprawdzanie poprawności artykułów, ponieważ będziemy aktualizować dla nich listę publikacji i preprintów.

Od 13 kwietnia autorzy zostali zapisani do automatycznych aktualizacji, które obejmują:

  • automatyczne dodawanie publikacji z Web of Science Core Collection i Preprint Citation Index do profilu badacza.
  • Powiadomienia e-mail o aktualizacjach wraz z linkami do łatwego zarządzania publikacjami.

Aby naukowcy mogli otrzymywać automatyczne aktualizacje, muszą mieć w swoim profilu co najmniej jedną publikację z Web of Science Core Collection. Następnie będziemy nadal dodawać publikacje do listy publikacji (dodanie dokumentów do profilu może potrwać do 5 dni).

Jeśli naukowcy chcą zrezygnować z automatycznych aktualizacji, mogą to zrobić w ustawieniach swojego profilu.

Poniżej znajduje się także link do Instrukcji korekty rekordów autorów. 

Highly Cited Researchers 2022

Clarivate opublikował listę Highly Cited Researchers z 2022 roku - naukowców z uniwersytetów, instytucji badawczych i organizacji komercyjnych, którzy wykazali znaczący i powszechny poziom wpływu w swojej dziedzinie badań.
Metodologia opiera się na danych z Web of Science oraz analizie przeprowadzonej przez ekspertów bibliometrycznych i specjalistów od danych z Institute for Scientific Information (ISI).

U.S. News 2022-2023 Best Global Universities Rankings

U.S. News & World Report opublikował ranking Best Global Universities prezentujący porównanie wyników uniwersytetów na świecie w latach 2022-2023.
Ogólny ranking Best Global Universities obejmuje 2000 najlepszych instytucji w 95 krajach, w porównaniu z 1750 instytucjami z 90 krajów w roku ubiegłym.

Wskaźniki bibliometryczne wykorzystywane w analizie rankingu U.S. News oparte są na danych z Clarivate's Web of Science.

Web of Science Researcher Profiles

Publons dołączył do Web of Science.  Profile naukowców dostępne w Web of Science zostały wzbogacone o nowe funkcje, które umożliwiają śledzenie publikacji, wskaźników cytowań, działań recenzenckich i edytorskich w czasopismach, a wszystko to w jednym miejscu - czyniąc Web of Science unikalnym miejscem do zarządzania profilami naukowców i demonstrowania specjalistycznej wiedzy.

Academic Ranking of World Universities 2022

Academic Ranking of World Universities (ARWU) 2022 został opublikowany 15 sierpnia przez ShanghaiRanking Consultancy. W rankingu Top 1000 znalazło się 11 polskich uczelni.

ARWU wykorzystuje sześć obiektywnych wskaźników do tworzenia rankingu światowych uczelni, w tym liczbę absolwentów i pracowników, którzy zdobyli Nagrody Nobla i Medale Fieldsa, liczbę wysoko cytowanych badaczy wybranych przez Clarivate, liczbę artykułów opublikowanych w czasopismach Nature i Science, liczbę artykułów indeksowanych w Science Citation Index Expanded i Social Sciences Citation Index w Web of Science oraz wyniki uczelni w przeliczeniu na jednego mieszkańca. ARWU co roku szereguje ponad 2500 uczelni i publikuje 1000 najlepszych.

Global Ranking of Academic Subjects 2022

Global Ranking of Academic Subjects obejmuje ponad 1800 uczelni z 96 krajów i regionów.

W rankingu badano uczelnie, które w latach 2016-2020 opublikowały określoną liczbę prac. Próg publikacji jest różnie ustalany dla różnych przedmiotów. Dane bibliometryczne gromadzone są przez Web of Science i InCites.

2021 Academic Ranking of World Universities

Wyniki Rankingu Szanghajskiego (Academic Ranking of World Universities - ARWU) na rok 2021 zostały opublikowane w połowie sierpnia.

Table

Description automatically generated

ARWU przyjmuje sześć obiektywnych wskaźników do rankingu światowych uniwersytetów, w tym liczbę artykułów opublikowanych w czasopismach Nature i Science oraz dane Clarivate obejmujące liczbę wysoko cytowanych badaczy, artykuły indeksowane w Science Citation Index Expanded i Social Sciences Citation Index w Web of Science.

 

Web of Science Publisher Portal

Web of Science Publisher Portal jest teraz otwarty dla wszystkich wydawców, co usprawnia proces zgłaszania czasopism. Portal pozwala wydawcom na bezpieczny dostęp i składanie wniosków o indeksowanie w Web of Science Core Collection.

Informacje dla wydawców chcących ubiegać się o dostęp do Web of Science Publisher Portal są dostępne tutaj.

Szkolenia i prezentacje online

 

Zobacz więcej nagranych prezentacji w języku polskim tutaj.

Wspieramy Państwa w czasie epidemii COVID-19

Z uwagi na fakt, że COVID-19 zmusza wiele szkół i organizacji do zdalnej nauki i pracy, naszym priorytetem jest zapewnienie Państwu i Państwa współpracownikom dalszego dostępu do platformy Web of Science i powiązanych z nią aplikacji. Oto jak:

Zdalny dostęp do platform Web of Science i InCites

Studenci, badacze i inni użytkownicy mogą korzystać ze zdalnego dostępu, logując się do platform Web of Science i InCites przy użyciu tych samych danych uwierzytelniających, które wykorzystuja w instytucji. Jednakże, aby uzyskać zdalny dostęp, muszą oni wcześniej zarejestrować swoje konto na platformie z komputera w zakresie IP danej instytucji.

Zobacz: Getting started video (instruktaż video) i Quick reference guide (instrukcja pdf)

 

Wsparcie dla globalnych wysiłków badawczych COVID-19

Robimy również wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć wysiłki światowego środowiska badawczego na rzecz określenia metod leczenia i szczepionek. Obejmuje to uruchomienie globalnej strony internetowej z zasobami, a także strony internetowej w języku chińskim, która ma pomóc badaczom medycznym i pracownikom służby zdrowia uzyskać dostęp do wiodących światowych badań i najnowszych wiadomości na temat koronaawirusów. Jeśli pracujesz nad badaniami COVID-19 lub jesteś zainteresowany tym, co jest robione, upewnij się, że sprawdzasz te strony.

Umożliwiliśmy również bezpłatny dostęp do materiałów COVID-19 w BioWorld, codziennym biuletynie informacyjnym Clarivate dotyczącym nauk przyrodniczych. Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do ponad 400 opublikowanych do tej pory artykułów, a sprawdzaj codziennie najnowsze artykuły.

 

To bezprecedensowe czasy, ale jesteśmy tu, by pomóc

Działamy nadal na pełnych obrotach, utrzymując wszystkie oczekiwane poziomy usług i wsparcia. Prosimy pisać lub dzwonić do nas w przypadku pytań lub próśb o pomoc. 

Wszelkie podróże są na razie wykluczone, ale jeśli Państwa instytucja jest zainteresowana szkoleniem online dedykowanym dla Państwa instytucji to prosimy o kontakt. 

Życzymy Państwu, Państwa rodzinom i współpracownikom wszystkiego, co najlepsze w tych bardzo trudnych czasach.

 

Webinaria i nagrania

Seminaria Research. Smarter.

Journal Citation Reports - nowa edycja 2023      

Wtorek, 4 lipca 2023, godz. 11:00-12:00 CET

Zarejestruj się

Journal Citation Reports 2023 ukażą się w ostatnich dniach czerwca! Począwszy od tegorocznej wersji, Journal Impact Factor (JIF)™ jest wyświetlany dla wszystkich czasopism indeksowanych w Web of Science Core Collection™, w tym Arts and Humanities Citation Index (AHCI)™ i multidyscyplinarnym Emerging Sources Citation Index (ESCI)™.   

Podczas tego webinarium dowiesz się, w jaki sposób możesz wykorzystać rozszerzone profile czasopism do podejmowania pewnych, opartych na danych decyzji w ciągle ewoluującym krajobrazie publikacji naukowych, niezależnie od tego, czy składasz swój pierwszy manuskrypt, czy zarządzasz zbiorami bibliotecznymi. Poznaj profile czasopism w JCR prezentujące szeroką gamę wskaźników, w tym JIF, wraz z opisowymi informacjami o otwartym dostępie i współautorach. Poznaj integracje JCR z innymi produktami Clarivate, w tym z Web of Science, i dowiedz się więcej o integracji metryk czasopism w swoich systemach za pośrednictwem interfejsu Journals API. 

Prowadząca: Dr Klementyna Karlińska-Batres


Web of Science i InCites w praktyce

 

Serwisy Web of Science API. Integracja danych Web of Science z lokalnymi systemami

Sroda, 7 czerwca 2023, godz. 10:00-11:00 CET

Zarejestruj się

Interfejsy API obsługują wyszukiwania w Web of Science/Journal Citation Reports i pobieranie metadanych w celu wykorzystania w aplikacjach dostępnych publicznie, w tym w repozytoriach instytucjonalnych i systemach sieci badawczych. Dzięki interfejsom API i surowymi danym możesz rozszerzyć swoje analizy daleko poza możliwości interfejsu użytkownika. Poznaj poziomy API ich zakresy oraz podstawowe sposoby wykorzystania.

Prowadzący: Marcin Kapczynski

 


Web of Science i InCites eksport, analiza i zarządzanie swoimi danymi 

Sroda, 14 czerwca 2023, godz. 11:00-12:00 CET

Zarejestruj się

Baza Web of Science Core Collection zawiera prawie 90 milionów rekordów, a dane od 1980 roku można również analizować w bazie InCites Benchmarking & Analytics. Dołącz do naszej praktycznej sesji by zobaczyć jak zapisywać, eksportować i zarządzać danymi z obu baz na potrzeby własnych analiz. Pokażemy również, jak tworzyć niestandardowe zestawy danych, by przeprowadzić nietypowe analizy.

Prowadząca: Dr Klementyna Karlińska-Batres


Dane badawcze w Web of Science

Piątek, 23 czerwca2023, godz. 10:00-11:00 CET

Zarejestruj się

Dane badawcze są obecne w Web of Science wraz z uruchomieniem indeksu Data Citation Index już od 2012 roku. W Data Citation Index tworzone są opisowe rekordy dla obiektów danych, łączone z artykułami literaturowymi w innych indeksach Web of Science. Wraz ze wzrostem znaczenia danych badawczych, zasób ma na celu zapewnienie jaśniejszego obraz pełnego wpływu wyników badań, a także działać jako istotne narzędzie do atrybucji danych i odkryć.

Prowadzący: Marcin Kapczynski