Skip to main content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

Europe - Regional Pages: Poland

Content in local languages, created by our regional experts. All sessions are listed in US Time zone

Witamy na polskiej stronie Web of Science Group!

Szkolenia i prezentacje online

Jeśli to możliwe skorzystaj ze służbowego emaila w celu rejestracji.

(Prosimy nie korzystać z adresów mailowych GMAIL, HOTMAIL lub YAHOO.) 


Seminaria Research. Smarter.

 

Journal Citation Reports – nowa edycja 2021      

Piątek, 2 lipca 2021, godz. 10:00-10:45 CET

Zarejestruj się

Nowe wydanie JCR 2021 ukaże się pod koniec czerwca i będzie zawierało znaczące udoskonalenia i dodatki do istniejących źródeł informacji o czasopismach naukowych. Dołącz do naszego webinarium, aby dowiedzieć się więcej o rozszerzeniu zakresu czasopism w JCR, które pozwoli na odzwierciedlenie pełnego zakresu badań ujętych we wszystkich czasopismach w Web of Science Core Collection. Wraz z rozszerzeniem zakresu, nowe wydanie JCR zaprezentuje nowy wskaźnik Journal Citation Indicator, umożliwiający pełniejszy wgląd i uzupełniający kontekst zakresu miar JCR - znacznie wykraczając poza pojedynczy wynik JIF.

Prezentowane rozwiązania: Journal Citation Reports

Prowadząca: Dr Klementyna Karlińska-Batres

 

 

(Europejskie) Mistrzostwa Czasopism - ocena "formy" za pomocą Journal Citation Reports 2021 i InCites Benchmarking & Analytics     

Środa, 21 lipca 2021, godz. 10:00-11:00 CET

Zarejestruj się

Czasopisma mogą być analizowane pod najróżniejszymi aspektami. Jak by to było, gdyby istniały również mistrzostwa Europy czasopism naukowych? Podczas tego webinarium dowiesz się, jak możesz wykorzystać Journal Citation Reports i InCites Benchmarking & Analytics do określenia wiodących czasopism według Twoich kryteriów, np. w zakresie zarządzania kolekcją, publikowania manuskryptów, reputacji Twojej instytucji/badań itp.

Prowadząca: Dr Klementyna Karlińska-Batres


Euro 2020 przez pryzmat InCites

Piątek, 23 lipca 2021, godz. 11:00-12:00 CET

Zarejestruj się

Dane można analizować z różnej perspektyw, zatem co by było, gdyby odbyły się Mistrzostwa Europy w badaniach naukowych?
Dołącz do nas, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak nasze narzędzia mogą pomóc Tobie i entuzjastom sportu w opracowaniu strategii badawczej. Ponadto dowiesz się, jak używać InCites do mierzenia produktywności, porównywania z innymi, znajdowania i analizowania współpracy i partnerstw oraz odkrywania możliwości finansowania.

Prowadzący: Marcin Kapczyński


Web of Science i InCites w praktyce

 

InCites B&A dla bibliotekarzy - wykorzystanie w zarządzaniu kolekcją czasopism

Środa, 30 czerwca 2021, godz. 10:00-11:00 CET

Zarejestruj się

Zobacz jak dzięki InCites Benchmarking & Analytics przeprowadzić symulacje federacji instytucji. Jaki wpływ na wskaźniki i pozycje rankingowe może mieć połączenie różnych organizacji.

Prowadząca: Dr Klementyna Karlińska-Batres

Wspieramy Państwa w czasie epidemii COVID-19

Z uwagi na fakt, że COVID-19 zmusza wiele szkół i organizacji do zdalnej nauki i pracy, naszym priorytetem jest zapewnienie Państwu i Państwa współpracownikom dalszego dostępu do platformy Web of Science i powiązanych z nią aplikacji. Oto jak:

Zdalny dostęp do platform Web of Science i InCites

Studenci, badacze i inni użytkownicy mogą korzystać ze zdalnego dostępu, logując się do platform Web of Science i InCites przy użyciu tych samych danych uwierzytelniających, które wykorzystuja w instytucji. Jednakże, aby uzyskać zdalny dostęp, muszą oni wcześniej zarejestrować swoje konto na platformie z komputera w zakresie IP danej instytucji.

Zobacz: Getting started video (instruktaż video) i Quick reference guide (instrukcja pdf)

 

Wsparcie dla globalnych wysiłków badawczych COVID-19

Robimy również wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć wysiłki światowego środowiska badawczego na rzecz określenia metod leczenia i szczepionek. Obejmuje to uruchomienie globalnej strony internetowej z zasobami, a także strony internetowej w języku chińskim, która ma pomóc badaczom medycznym i pracownikom służby zdrowia uzyskać dostęp do wiodących światowych badań i najnowszych wiadomości na temat koronaawirusów. Jeśli pracujesz nad badaniami COVID-19 lub jesteś zainteresowany tym, co jest robione, upewnij się, że sprawdzasz te strony.

Umożliwiliśmy również bezpłatny dostęp do materiałów COVID-19 w BioWorld, codziennym biuletynie informacyjnym Clarivate dotyczącym nauk przyrodniczych. Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do ponad 400 opublikowanych do tej pory artykułów, a sprawdzaj codziennie najnowsze artykuły.

 

To bezprecedensowe czasy, ale jesteśmy tu, by pomóc

Działamy nadal na pełnych obrotach, utrzymując wszystkie oczekiwane poziomy usług i wsparcia. Prosimy pisać lub dzwonić do nas w przypadku pytań lub próśb o pomoc. 

Wszelkie podróże są na razie wykluczone, ale jeśli Państwa instytucja jest zainteresowana szkoleniem online dedykowanym dla Państwa instytucji to prosimy o kontakt. 

Życzymy Państwu, Państwa rodzinom i współpracownikom wszystkiego, co najlepsze w tych bardzo trudnych czasach.

 

Kontakt

Marcin Kapczyński

Tel.: +48 693060193
Marcin.Kapczynski@clarivate.com

 

Dr Klementyna Karlińska-Batres

Tel.: +49 1736779220 
Klementyna.Karlinska-Batres@clarivate.com

 

Radek Budzichowski

Country Manager
+48 691 702 211
 Radek.Budzichowski@clarivate.com