Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

Europe - Regional Pages: Poland

Content in local languages, created by our regional experts. All sessions are listed in US Time zone

Witamy na polskiej stronie Web of Science Group!

2021 Academic Ranking of World Universities

Wyniki Rankingu Szanghajskiego (Academic Ranking of World Universities - ARWU) na rok 2021 zostały opublikowane w połowie sierpnia.

Table

Description automatically generated

ARWU przyjmuje sześć obiektywnych wskaźników do rankingu światowych uniwersytetów, w tym liczbę artykułów opublikowanych w czasopismach Nature i Science oraz dane Clarivate obejmujące liczbę wysoko cytowanych badaczy, artykuły indeksowane w Science Citation Index Expanded i Social Sciences Citation Index w Web of Science.

 

Web of Science Publisher Portal

Web of Science Publisher Portal jest teraz otwarty dla wszystkich wydawców, co usprawnia proces zgłaszania czasopism. Portal pozwala wydawcom na bezpieczny dostęp i składanie wniosków o indeksowanie w Web of Science Core Collection.

Informacje dla wydawców chcących ubiegać się o dostęp do Web of Science Publisher Portal są dostępne tutaj.

Szkolenia i prezentacje online

Jeśli to możliwe skorzystaj ze służbowego emaila w celu rejestracji.

(Prosimy nie korzystać z adresów mailowych GMAIL, HOTMAIL lub YAHOO.) 


Seminaria Research. Smarter.

 

Indeks czasopism wschodzących Emerging Sources Citation Index - aktualizacja

Czwartek, 25 listopada 2021, godz. 11:00-11:45 CET

Zarejestruj się

Zaprezentowany w 2015 r. indeks Emerging Sources Citation Index (ESCI) obejmuje obecnie ponad 7500 czasopism i ułatwia odkrywanie badań z zakresu nauk społecznych i humanistycznych, uzyskanie pełniejszego obrazu wyników badań naukowych i instytucjonalnych oraz rozszerzenie globalnego spojrzenia na badania naukowe. Dołącz do tej sesji, aby dowiedzieć się więcej o znaczeniu tego indeksu i jego zastosowaniu.

Prowadzący: Marcin Kapczyński   


Skuteczniejsze podejmowanie decyzji dzięki danym Clarivate: Web of Science APIs

Poniedziałek, 29 listopada 2021, godz. 11:00-11:45 CET

Zarejestruj się

Wprowadzenie do API i propozycje praktycznych metod rozpoczęcia korzystania z API. Dołącz do naszych ekspertów i dowiedz się:

- Czym są interfejsy API?

- Przypadki użycia API (oparte na integracji danych i projektowe)

- Jak korzystać z interfejsów API Web of Science (w tym interfejsów Journals API)?

- Licencje API dostępne dla klientów

- Demonstracja zestawów narzędzi technicznych API Web of Science, w tym narzędzia WoS Expanded API Excel Converter.

Prowadząca: Dr Klementyna Karlińska-Batres

 

 


Web of Science i InCites w praktyce

 

 Jak wybrać czasopismo do publikacji mojej pracy? 

Środa, 24 listopada 2021, godz. 11:00-12:00 CET

Zarejestruj się

Zastanawiasz się w jakim czasopiśmie opublikować swoją publikację? Który tytuł zapewni szeroki zasięg i wpływ Twoich badań? Poznaj wskazówki ułatwiające wyszukiwanie i porównanie czasopism, do których warto zgłosić publikacje.

Prowadząca: Dr Klementyna Karlińska-Batres


Poznaj i porównaj najbardziej wpływowych badawczy w swoich dyscyplinach

Wtorek, 30 listopada 2021, godz. 11:00-12:00 CET

Zarejestruj się

Kim są najbardziej wpływowi badacze w danej dziedzinie? Na czym opiera się metodologia wyłaniająca tzw. Highly Cited Researchers? Jak sprawiedliwie i obiektywnie porównywać osiągniecia danych badaczy między sobą? Czy bycie wysoko cytowanym autorem koreluje z innymi nagrodami naukowymi np. nagrodą Nobla?  Dołącz do naszej sesji, aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania.

Prowadzący: Marcin Kapczyński


Wspieramy Państwa w czasie epidemii COVID-19

Z uwagi na fakt, że COVID-19 zmusza wiele szkół i organizacji do zdalnej nauki i pracy, naszym priorytetem jest zapewnienie Państwu i Państwa współpracownikom dalszego dostępu do platformy Web of Science i powiązanych z nią aplikacji. Oto jak:

Zdalny dostęp do platform Web of Science i InCites

Studenci, badacze i inni użytkownicy mogą korzystać ze zdalnego dostępu, logując się do platform Web of Science i InCites przy użyciu tych samych danych uwierzytelniających, które wykorzystuja w instytucji. Jednakże, aby uzyskać zdalny dostęp, muszą oni wcześniej zarejestrować swoje konto na platformie z komputera w zakresie IP danej instytucji.

Zobacz: Getting started video (instruktaż video) i Quick reference guide (instrukcja pdf)

 

Wsparcie dla globalnych wysiłków badawczych COVID-19

Robimy również wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć wysiłki światowego środowiska badawczego na rzecz określenia metod leczenia i szczepionek. Obejmuje to uruchomienie globalnej strony internetowej z zasobami, a także strony internetowej w języku chińskim, która ma pomóc badaczom medycznym i pracownikom służby zdrowia uzyskać dostęp do wiodących światowych badań i najnowszych wiadomości na temat koronaawirusów. Jeśli pracujesz nad badaniami COVID-19 lub jesteś zainteresowany tym, co jest robione, upewnij się, że sprawdzasz te strony.

Umożliwiliśmy również bezpłatny dostęp do materiałów COVID-19 w BioWorld, codziennym biuletynie informacyjnym Clarivate dotyczącym nauk przyrodniczych. Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do ponad 400 opublikowanych do tej pory artykułów, a sprawdzaj codziennie najnowsze artykuły.

 

To bezprecedensowe czasy, ale jesteśmy tu, by pomóc

Działamy nadal na pełnych obrotach, utrzymując wszystkie oczekiwane poziomy usług i wsparcia. Prosimy pisać lub dzwonić do nas w przypadku pytań lub próśb o pomoc. 

Wszelkie podróże są na razie wykluczone, ale jeśli Państwa instytucja jest zainteresowana szkoleniem online dedykowanym dla Państwa instytucji to prosimy o kontakt. 

Życzymy Państwu, Państwa rodzinom i współpracownikom wszystkiego, co najlepsze w tych bardzo trudnych czasach.

 

Kontakt

Marcin Kapczyński

Tel.: +48 693060193
Marcin.Kapczynski@clarivate.com

 

Dr Klementyna Karlińska-Batres

Tel.: +49 1736779220 
Klementyna.Karlinska-Batres@clarivate.com

 

Radek Budzichowski

Country Manager
+48 691 702 211
 Radek.Budzichowski@clarivate.com