Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

Middle East, North Africa & Turkey: Türkçe

Regional materials for MENA countries

Web of Science Group: Eğitim Portalına Hoşgeldiniz!

Sık Sorulan Bağlantılar

Haberler

 • Journal Citation Reports (JCR) 2021
 • 70%’in üzerinde daha fazla içerik
 • Yeni metrik 
 • Yeniden taşarlanmış Kullanıcı arayüzü

AHCI ve ESCI kapsamındaki dergiler, Science Citation Index ve Social Sciences Citation Index’te kapsanan yayınlar gibi kurum içi uzman editörlerimiz tarafından uygulanan aynı titiz kalite kriterlerini karşılamışlardır.  Bu nedenle AHCI ve ESCI JCR’de yer almayı hak etmektedir. .

Yeni Journal Citation Indicator: Journal Citation Indicator başka bir Clarivate ölçüsünden yararlanır InCites’da yer alan Category Normalized Citation Impact (CNCI), Journal Citation Indicator değeri önceki 3 yılda bir dergide yayınlanan makaleler ve incelemeler/derlemeler için ortalama CNCI’dir.

 

Web of Science Academy

Web of Science Academy, araştırma kariyerlerini geliştiren ve akademik yayıncılık ortamında bulunan  dünyanın dört bir yanından araştırmacıları desteklemeyi amaçlamaktadır. Bir giriş oluşturarak araştırma bütünlüğünün çeşitli yönleri hakkında bilgi edinebilir, programınız uygun olduğunda ücretsiz kursları tamamlayarak akademik yayıncılıkta temel beceriler geliştirebilirsiniz. Tamamlanan her kurs için indirilebilen sertifikalar verilmektedir. 

Bugün kayıt olabilirsiniz!

Kurslardan bazıları: 

 • Reviewing in the Sciences 

 • Mentoring in Peer Review

 • Co-reviewing with a Mentor

 • An Introduction to Peer Review

 • Good Citation Behavior

 • (ISI)'ın yeni Global Araştırma Raporu yayımlandı

The Institute for Scientific Information™ (ISI)'ın yeni Global Araştırma Raporu yayımlandı. Bu yeni rapor veri sınıflandırmada değerlendirmenin önemini vurguluyor. Rapor, Web of Science atıf ağındaki güvenilir araştırma verilerine dayalı yeni ve oldukça esnek bir veri toplama yaklaşımı sunar ve Hollanda Leiden Üniversitesi'ndeki Centre for Science and Technology Studies (CWTS)'nin önde gelen akademik scientometrics ekibi ile işbirliği içinde geliştirilmiştir. Rapor için tıklayınız 

  

 • Yeni Web of Science arayüzünde Author Impact Beamplots

Web of Science Yazar etkisi Beamplots, bir yazarın tüm yayın listesinin atıf performansını tek bir          görünümde görselleştirmenin yeni bir yoludur.

Beamplotların çıkış noktasını öğrenmek ve Araştırma değerlendirmesinde nasıl uygulanabilecekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için detaylı raporumuzu indirebilirsiniz 

 

 • Web of Science My Research Assistant App - Mobil Uygulamayı hemen indirebilirsiniz!

Web of Science My Research Assistant (MYRA), araştırmacıların Apple veya Android mobil cihazlarında Web of Science ve Master Journal Listesinde taramasına, kaydetmesine ve paylaşmasına olanak tanıyan bir mobil uygulamadır.

MYRA kısa tanıtım videosu

Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız. 

 • Yeni Web of Science Arayüzüne Merhaba

Kasım ayı boyunca yeni arayüz de erişilebilir olacaktır. Mümkün olduğunca geri bildirim yapmanızdan memnuniyet duyarız. Yeni arayüze Web of Science Core Collection'dan "Click here to access the preview" tıklayarak geçebilirsiniz. Soru işaretine ? tıklayıp geri bildirimlerinizi iletebilirsiniz. Yeni arayüz ile igili tanıtım eğitimleri: 

Daha fazla bilgi için tıklayınız

 • Arabic Citation Index Nedir?

Arabic Citation Index Mısır devletinin ortaklığıyla, dünyanın Arapça konuşan içeriğini kapsamak amacıyla oluşturulmuştur. Arap bilimsel literatürünün bir atıf indeksinde ilk haritasıdır. 2015 yılına kadar olan içerik ARCI editöryal kurulu tarafından seçildi ve İslami çalışmalar da dahil olmak üzere bir çok konu kategorisinde literatür içermektedir. Arayüz hem İngilizce hem de Arapça olarak taranabilir.undefined

 • Journal Citation Reports’da yeni açık erişim verilerinin tanıtımı

Araştırma topluluğunun bu karmaşık değişim içinde yönünü bulmasına yardımcı olabilmek için, Journal Citation Reports (JCR) profil sayfalarına açık erişim verileri ekledik. Şeffaflığı artırmak için altın açık erişim modeli kullanılarak ne kadar bilimsel literatür yayınlandığını ve bu içeriğe ne kadar atıf yapıldığını görebilirsiniz. Bu, altın açık erişim içeriğinin literatüre katkısını ve akademik söylem üzerinde etkisini araştırma topluluğunun daha iyi anlamasına yardımcı olacaktır.

Yeni Web of Science 7 Temmuz 2021 de tüm WoS kullanıcıları için erişilebilir olacak!

Sunumlar

Eğitim Takvimi

Eğitim takvimi için tıklayınız! 

Sunum Kayıtları