Skip to main content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

Middle East, North Africa & Turkey: Türkçe

Regional materials for MENA countries

Web of Science Group: Eğitim Portalına Hoşgeldiniz!

Sık Sorulan Bağlantılar

Haberler

  • Arabic Citation Index Nedir?

Arabic Citation Index Mısır devletinin ortaklığıyla, dünyanın Arapça konuşan içeriğini kapsamak amacıyla oluşturulmuştur. Arap bilimsel literatürünün bir atıf indeksinde ilk haritasıdır. 2015 yılına kadar olan içerik ARCI editöryal kurulu tarafından seçildi ve İslami çalışmalar da dahil olmak üzere bir çok konu kategorisinde literatür içermektedir. Arayüz hem İngilizce hem de Arapça olarak taranabilir.undefined

  • Journal Citation Reports’da yeni açık erişim verilerinin tanıtımı

Araştırma topluluğunun bu karmaşık değişim içinde yönünü bulmasına yardımcı olabilmek için, Journal Citation Reports (JCR) profil sayfalarına açık erişim verileri ekledik. Şeffaflığı artırmak için altın açık erişim modeli kullanılarak ne kadar bilimsel literatür yayınlandığını ve bu içeriğe ne kadar atıf yapıldığını görebilirsiniz. Bu, altın açık erişim içeriğinin literatüre katkısını ve akademik söylem üzerinde etkisini araştırma topluluğunun daha iyi anlamasına yardımcı olacaktır.

Videolar

Sunumlar

Eğitim Takvimi

Eğitim takvimi için tıklayınız!